Very Peri - kolor roku 2022

 

Eksperci instytutu Pantone, ogłosili że kolorem roku 2022 został Very Peri. To niebiesko-fioletowy odcień z czerwonymi akcentami, taki odcień mają kwiaty barwinka, może więc być Wam dobrze znany. 

Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo założone w 1963 roku przez Lawrence’a Herberta. Organizacja ta opracowała własną paletę barw, która przez wielu została uznana za jedno z najważniejszych źródeł informacji o kolorach. Pantone Color Institute na podstawie ekspertyz i obserwacji od 2001 roku wybiera najmodniejszy odcień roku. Jego decyzja ma wpływ na trendy wnętrzarskie oraz modowe na całym świecie.

Kolor roku 2022 jest inny od dotychczasowych, ponieważ po raz pierwszy w historii został stworzony jako całkowicie nowy kolor na potrzeby nadchodzącego roku. Very Peri ma być, zdaniem ekspertów Pantone'a, katalizatorem kreatywności i zachęcać do eksperymentowania. Symbolizuje też autorefleksję, ale przede wszystkim ciekawość i odważne spojrzenie w przyszłość, również na wirtualną rzeczywistość i zachodzące w związku z nią obecne zmiany.

O takie intensywne kolory na włosach należy zadbać produktami przedłużającymi efekt koloryzacji, dlatego doskonałą receptą na zdrowe włosy w tym przypadku będą produkty z serii Keep Color Farmagan, które nadają włosom perłowy blask, stabilizują i wzmacniają intensywność, głębię i trwałość koloru oraz chronią przed blaknięciem. Ponadto charakteryzują się właściwościami nawilżającymi i odżywczymi.

Swoją interpretację koloru Very Peri na włosach modelki stworzyła Master Stylistka Agnieszka z salonów Boruń Hair w Zabrzu